Skip to content

Classical Rock/Progressive

8 thoughts on “ Gjuha E Jonë - Various - Kënga E Rinisë (Melodi Me Temë Nga Revolucioni) (Vinyl, LP, Album)

  1. Dua Lipa, e ardhmja e muzikës pop. Kosova më ka definuar në një masë të madhe. Bashkëpunimi i saj me Calvin Harris, “One Kiss”, ishte kënga e dytë më e dëgjuar (streamed) në Britani, menjëherë pas këngës së Drake-ut, “God’s Plan”. Albumi i saj debutues bëri që .
  2. Në vitin , ajo ishte gjuha e parë e milion Izraelitëve dhe e ' të tjerëve si gjuhë e dytë. Nuk ka gjuhë tjetër e përtërirë në këtë mënyrë. Një tjetër gjuhë, Kaurna nga Australia, u gjallërua në vitet shumë kohë pasi folësi i fundit pat vdekur, tregon Dr. Rob Ameri i Univesitetit të Adelaidës.
  3. Fshihet nga Youtube kënga e re e Majk. më - Albeu. Gjatë ditës së sotme u publikua kënga më e re e reperit të njohur Majk, mirëpo sapo është postuar në .
  4. Që nga viti , sipas Guinness World Records, kënga më e gjatë e publikuar është “The Rise and Fall of Bossanova“, nga PC III, e cila zgjat 13 orë, 23 minuta dhe 32 sekonda. Kënga më e gjatë e regjistruar në pop është “Apparente Libertà” e Giancarlo Ferrari, e cila zgjat 76 minuta, 44 sekonda. Kjo tejkaloi rekordin e mëparshëm të “The Devil Glitch“, nga Chris.
  5. ‘Kënga e re e Kidës do jete: Të qash por me klas’,-shkruhet në një postim të cilin Kida ka preferuar t’a shpërndajë për të lajmëruar fansat. Ndërkohë vetë artistja ka zgjedhur t’a përshkruajë këtë me një ikonë që tregon se është sekret.
  6. Shoqata Atdhetare-Kulturore Shqiptaro-Amerikane “Bijtë e Shqipes” në Filadelfia festoi ditët e fundit 10 vjetorin e Shkollës Shqipe “Gjuha Jonë”. Ishte një festë e bukur e mbushur me mbresa, kujtime, me këngë e recitime por edhe me shkëmbime mendimesh për të nxjerr mësime nga përvoja e deritanishme dhe akoma më shumë.
  7. Lajme/ Ndërroi jetë aktivisti i Vetëvendosjes Enver Gashi Sport/ Real Madridi e nis me fitore ndeshjen e parë pas pandemisë Lajme/ Rasti i parë me Covid në Mal të Zi që nga data 2 qershor Lajme/ Kosova me numër të madh të rasteve me Covid në tri ditët e fundit Lajme/ Ditë tjetër e keqe: 49 raste të reja me Covid Lajme/ MASHT nesër merr vendim për mbajtjen ose jo të.
  8. Jun 15,  · 50+ videos Play all Mix - Aleksander Gjoka - Kënget e rinise (Kenge te shekullit 9) YouTube Parashqevi Simaku Në Moshën E Rinisë with Lyrics - .

Leave a Comment